Потери ВС РФ на войне в Украине

Group12

56700

Group122

2275

Vector

259

Vector (1)

4832

Vector (2)

15

Українська делегація в Стамбулі на переговорах щодо експорту зерна: які наші умови

Делегація України на чолі з Міністром інфраструктури Олександром Кубраковим прибула в Стамбул на переговори щодо експорту зерна з України. Очікується підписання угоди про експорт зерна із заблокованих портів.

Від Росії до Туреччини прибув міністр оборони Сергій Шойгу.

Представники делегації зустрілися з Генеральним секретарем Організації Антоніу Гуттерешем, повідомили на сторінці Мінінфраструктури в фейсбук.

«В фокусі діалогу – ініціатива ООН щодо розблокування морських портів для експорту продовольства та гарантії безпеки для суден», – йдеться у повідомленні.

Попередньо, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна та Росія не укладатимуть двосторонніх договорів.

«Україна не підписує жодних документів з Росією. Ми підписуємо договір з Туреччиною та ООН і беремо на себе зобов’язання перед ними. Росія підписує дзеркальний договір з Туреччиною та ООН», — зазначив Подоляк.

Михайло Подоляк зауважив, що через недовіру до Росії Україна не послабить безпековий режим у Чорному морі.

Крім того, РФ не супроводжуватиме судна з українським зерном, інакше Україна надасть «негайну військову відповідь». До того ж, усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в водах у разі виникнення такої потреби.

У МЗС додали, що Україна підтримає лише рішення, що гарантуватимуть безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки.

ООН запевнила, що зробить максимум, щоб деблокувати експорт зерна з українських портів.

За попередніми оцінками, блокування Росією вивезення зерна ставить під загрозу голоду близько 18 млн людей в Африці, Азії та Латинській Америці. Це загрожує новою міграційною кризою, адже люди виїжджатимуть до більш стабільних країн Європи.

Поделиться:

Наши партнёры