Потери ВС РФ на войне в Украине

Group12

59080

Group122

2338

Vector

264

Vector (1)

4932

Vector (2)

15

Україна офіційно стала членкинею Міжнародного енергетичного агентства

У Варшаві Міністр енергетики України Герман Галущенко та виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль підписали Спільну декларацію, яка розширить роботу з енергетичної безпеки країни та сприятиме переходу на чисту енергію. Про це повідомили в пресслужбі Міжнародного енергетичного агентства.ї

У документі зазначено, що Україна та МЕА мають намір працювати в широкому спектрі галузей, пов’язаних з енергетикою, а конкретні ініціативи мають бути узгоджені в дворічних програмах спільної роботи.

«Солідарність стає ще важливішою в ці кризові часи. Тільки об’єднавшись, ми можемо протистояти російській агресії і реалізувати місію Міжнародного енергетичного агентства щодо формування безпечного та сталого енергетичного майбутнього. Як частина Європи та кандидат в члени ЄС Україна готова брати активну участь у зміцненні енергетичної безпеки в регіоні», — наголосив Герман Галущенко.

«Після перемоги ми будемо відбудовувати українську енергосистему. І в цьому процесі нам потрібен ваш досвід, підтримка і співпраця. Ми втілимо найсучасніші технології у нашій новітній енергетичній системі», — зазначив міністр енергетики України.

Передбачена Декларацією асоціація надасть Україні платформу для регулярного діалогу з МЕА, з його країнами-членами, країнами-кандидатами на членство та іншими асоційованими країнами шляхом участі у засіданнях постійних груп і комітетів МЕА, а також у зустрічах міністрів.

Наразі спільнота МЕА забезпечує близько 75% світового попиту на енергію і охоплює більше 5 млрд споживачів.

Поделиться: