Потери ВС РФ на войне в Украине

Group12

59080

Group122

2338

Vector

264

Vector (1)

4932

Vector (2)

15

Теракт росіян в Оленівці: Україна вимагає міжнародного розслідування вбивства більше 50-ти українських захисників

Росія має надати списки загиблих і поранених унаслідок теракту в Оленівці українських захисників. Про це у Телеграмі заявив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Наголошується, 29 липня штаб звернувся до представників противника з вимогою надати списки всіх загиблих і поранених унаслідок теракту.

«Всі поранені мають отримати належну медичну допомогу, а тіла загиблих воїнів повинні бути повернені для належного поховання. Наразі представники окупанта не надали жодної відповіді на звернення», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у ніч на 29 липня пролунав вибух у тимчасово окупованій Оленівці. Як виявилося згодом, ракета влучила у будівлю виправної колонії, де російські військові тримали наших полонених, зокрема, з полку Азов.

За дивним збігом обставин, ніхто з працівників колонії або військових РФ не постраждав, натомість близько 50 українських солдатів загинули, ще 130 отримали поранення.

Як повідомлялося, за даними Генерального штабу ЗСУ, російські військові зумисно обстріляли в’язницю в Оленівці, де були українські військовополонені.

За інформацією української розвідки, вбивство українських полонених в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області здійснили найманці зі складу приватної військової компанії «Вагнер».

Патронатна служба «Азову» заявила, що перевіряє список загиблих і поранених в Оленівці, який виклали росіяни.

Штаб закликає Міжнародний комітет Червоного Хреста та ООН, які виступали гарантами збереження життя та здоров’я українських військовополонених, негайно ініціювати міжнародне розслідування злочину та домагатися покарання всіх причетних. Наголошується також на необхідності проведення міжнародної інспекції щодо перевірки умов утримання українських військовополонених.

«Злочин, що стався в Оленівці, грубо порушує міжнародне право, національні законодавства та норми людської моралі. Покарання для всіх причетних до планування та здійснення теракту має бути найсуворішим та невідворотним», — заявили у штабі.

Водночас підкреслюється, що «попри цей показово жорстокий злочин страти українських захисників, Координаційний штаб продовжує роботу з обміну й повернення оборонців України додому».

Раніше уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що подав запит на отримання інформації щодо списків загиблих українських військових у Оленівці, але наразі в Офісі омбудсмена цих списків не отримали.

Поделиться: