Потери ВС РФ на войне в Украине

Group12

59080

Group122

2338

Vector

264

Vector (1)

4932

Vector (2)

15

Російські військові розмістили техніку та вибухівку на Запорізькій АЕС

Як повідомляють в «Енергоатомі», військові РФ звозять свою техніку на захоплену Запорізьку АЕС, що розташована в Енергодарі. Є ризики виникнення пожежі.

Наразі росіяни вже затягнули до машинної зали АЕС першого енергоблоку щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку. Розмістили озброєння поруч з обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Це близько до головного маслобаку та вибухонебезпечного водню для охолодження генератора.

Зазначається, що військова техніка росіян унеможливила доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машзали енергоблока №1.

«Ризик пожежі багатократно зростає, а її гасіння стає вкрай проблематичним. Якщо ж пожежа станеться, наприклад через випадкову детонацію боєкомплекту, то її масштаби можуть дорівнювати тій, яка відбулася під час аварії на ЧАЕС», — заявили у компанії.

В «Енергоатомі» наголосили, військові РФ продовжують порушувати всі норми безпеки, розміщуючи зброю у машинній залі енергоблоку. Зауважимо, що днями дев’ять поранених росіян із Запорізької АЕС доставили в лікарню, є загиблі.

Нагадаємо, від 4 березня Запорізьку АЕС контролюють російські військові, адже під окупацією перебуває місто-супутник ЗАЕС Енергодар. Доти обстрілювали її із артилерії, а згодом підірвали частину боєприпасів просто біля першого енергоблоку.

Раніше повідомлялось, що в Енергодарі російські військові, погрожуючи зброєю, змусили керівництво пустити сторонніх до панелі управління. Також російський дизайнер, блогер і пропагандист Артемій Лебедєв приїхав до окупованого Енергодара та видерся на дах 6-го енергоблоку Запорізької атомної електростанції.

Поделиться: