Потери ВС РФ на войне в Украине

Group12

59080

Group122

2338

Vector

264

Vector (1)

4932

Vector (2)

15

Командири ЗС РФ під час вторгнення в Україну керувались картами минулого століття

СБУ вилучила документи російських військових на деокупованих територіях Харківської області. Серед них спецслужбовці побачили цікаву знахідку – топографічні карти України 1969 року випуску. Зокрема, на фото карта одного з батальйонів російської 138 МБр.

На картах військових РФ взагалі відсутній Салтівський житловий масив Харкова, який почав забудовуватись з початку 1970-х років. Разом з тим на документах немає Трав’янського та Муромського водосховищ, зведених у ті ж 70-ті роки минулого століття.

Крім того, державний кордон між Україною та Росією намальований звичайною кульковою ручкою – в оригіналі на картах його не було взагалі.

Хоча карти й мають сучасні реєстраційні номери та навіть гриф «секретно», безпосередньо на них можна помітити, що вони виготовлені ще у 1969 році.

До слова, відомо, що навігаційним забезпеченням цього мотострілецького батальйону займалась топографічна служба західного військового округу Росії, яку очолює полковник Алєксєй Краснов.

Зауважимо, напередодні повномасштабного вторгнення в Україну ці підрозділи святкували 210-ту річницю топографічної служби Росії і заявляли, що вони забезпечують російське військове командування «найсучаснішими картами», виготовленими буцімто за допомогою «найновітніших пересувних навігаційно-геодезичних комплексів».

Додамо, що користувачі цих мап, 138 гвардійська бригада РФ, була знищена Збройними Силами України наприкінці березня поблизу Харківської кільцевої дороги на Старосалтівському напрямку.

Нагадуємо, що знищити російську ДРГ морської піхоти та взяти в полон російського офіцера (фото) на Харківщині вдалось розвідникам України.

Поделиться: